Hallo lieverdje,
Vandaag is het 31 weken geleden dat jouw leven in mijn buik begon. Afgelopen maandag hebben we een 3D/4D pretecho gehad. Daarop was goed te zien hoe je lekker met je voeten bij je hoofd lag. Aangezien je handen daar ook al waren en ook de navelstreng geregeld voor je gezicht lag, was het niet gemakkelijk om mooie beelden van je gezicht te krijgen. De dame die de echo maakte, heeft daarom een paar keer flink met mijn buik geschud. Ik vond dat niet zo fijn, maar jij leek er weinig last van te hebben. Je veranderde ook niet echt van houding. Ik ben een paar keer op mijn zij gaan liggen en toen konden we af en toe wel wat meer zien. We mochten alle beelden en geluiden op dvd meenemen. Daarop was ook even je hartslag te horen. Die ging 153 slagen per minuut. Alles tussen 130 en 160 was normaal en aangezien je wakker was, was dit prima. Je hebt ook nog even je tong naar ons uitgestoken en we zagen je even met een hand onder je kin en de andere hand op je hoofd bedenkelijk kijken. Dat vonden we erg grappig om te zien! Papa zei dat je een denker bent en dus echt een kind van hem. Hihi! We hebben nog 6 foto's uitgeprint meegekregen en een 7e in een sleutelhanger. Die heb ik gelijk aan papa zijn sleutelbos gehangen. Nu kan hij je dus ook altijd bij zich dragen.
Na de pretecho konden we gelijk door voor de groeiecho. Daar zagen we nog eens hoe je lekker met je handen voor je neus lag en even later pakte je ook je voet erbij vast. De echoscopiste zei dat je ongeveer 35cm lang was en precies 1693 gram woog. Dat vond ze heel netjes en ook alle andere metingen waren mooi rond het gemiddelde. Alleen je benen waren duidelijk langer dan gemiddeld. Dat vonden papa en ik wel heel bijzonder, want we zijn allebei niet lang en ook onze ouders en broers en zussen niet.
Op dinsdag kwam Debby van de kraamzorg voor het intakegesprek. We weten nu meer over wat we kunnen verwachten en we zullen in principe het basispakket van 49 uur kraamzorg krijgen. We kregen ook nog een cadeautje: een bruin met witte aap met twee babyaapjes in zijn armen. Die zit al op je te wachten in de box.
Op dinsdagavond mochten we weer op controle komen bij Bibiane, de verloskundige. Mijn bloeddruk was weer netjes als altijd en ik was sinds het begin van mijn zwangerschap ongeveer 10 kilo aangekomen. Ook daarmee was ze helemaal tevreden. Mijn baarmoeder zit ook waar hij moet zijn: halverwege tussen mijn navel en mijn borstbeen. Mijn navel is ondertussen trouwens een heel stuk minder diep geworden. Normaal gesproken kan ik er een vingerkootje in kwijt en nu nog niet eens de helft. Ik ben benieuwd of hij uiteindelijk ook nog eens gaat uitsteken, maar eerlijk gezegd denk ik dat niet.
Op donderdagavond zijn we naar de informatieavond geweest over borstvoeding. Die wordt gratis georganiseerd door het kraambureau en papa en ik vonden het erg nuttig. We hebben weer wat nieuwe dingen geleerd en ik weet nu ook waar ik goede voedingsbh's kan vinden. We hebben veel aantekeningen gemaakt, dus als je er eenmaal bent, hoef ik niet bang te zijn dat ik belangrijke dingen ben vergeten.
Ook op donderdag hebben we niet stilgezeten. We wilden al heel lang een nieuw bed en nu jij eraan komt, vonden papa en ik dat het nieuwe bed er moest zijn voordat jij er bent. Aangezien de BeterBed deze week een mooie aanbieding had, zijn we na het werk maar even gaan kijken. We hebben een heel mooi, elektrisch verstelbaar bed besteld, dat gelijk 70cm hoog is, zodat er geen klossen onder hoeven. Het bed wordt op 18 februari bezorgd en voor ons gemonteerd. Ik denk dat dat vooral ook erg fijn zal zijn voor de nachtvoedingen.
Nu is het vrijdagavond, heb ik een drukke week achter de rug vol werk en extra afspraken en zit ik al typend een potje voetje-duw met je te spelen. Morgen ga ik samen met een vriendin je wieg wegbrengen om professioneel bekleed te worden. Oma A had deze wieg tweedehands gekocht toen ze in verwachting was van tante S en ook ikzelf en oom E hebben erin geslapen. Van de nieuwe generatie ben jij de tweede die erin mag liggen. Voor je grote nicht, D, heeft oma A negen jaar geleden nieuwe bekleding gemaakt, maar voor jou wilde ik graag iets helemaal nieuws naar onze eigen smaak. De wieg zal waarschijnlijk rond dezelfde tijd terug in huis zijn als het nieuwe bed. Ik kan niet wachten!
Over 5 weken begint officiëel mijn verlof. Dan nog 4 weken tot mijn uitgerekende datum. Ongeveer 4% van alle kinderen wordt geboren op de uitgerekende datum, dus ik ben heel erg benieuwd hoe lang wij nog mogen uitkijken naar jouw komst.
In de tussentijd blijf ik af en toe berichtjes voor je schrijven en dingen voor je regelen en kopen. Vooral dat laatste vind ik helemaal niet erg, hihi!
Dag lief kleintje van me,
Kusjes van mama xxx
reacties (0)