35 weken, voorweeën, controle ontsluiting, extra echo

Morgen alweer 35 weken zwanger en het gaat nu ineens heel erg snel vind ik.

Ondertussen heb ik al 3 weken last van pijnlijke en zeurende krampen in mijn onderbuik, van mijn buik trekt het naar mijn onderrug en van mijn onderrug naar mijn bovenbenen. Pff... ik vind het zo verschrikkelijk pijnlijk gevoel. Ik weet niet wat ik er mee moet, hoe ik moet liggen, staan, zitten... Ik hurk, leun, buig, draai rondjes met mijn heupen, wat een vervelend gevoel!!!!

Eerst kwamen ze minimaal 2 keer en maximaal 4 keer per dag, elke dag. Toen om de kwartier en toen ineens vaker en soms om de 6 minuten, maar toch nog onregelmatig en verschillend kwa pijn. Na een lange douche en meerdere keren een kruik werd het er niet minder van, Die voorweeën zijn wel erg heftig vind ik en dan ook nog telkens die indalingsweeën, die vieze messteken onderin. dus voor de 3e keer in 3 weken tijd de vk gebeld.

In de avond moest ik gelijk langskomen. Eenmaal daar kregen we ook gelijk een groei en ligingsecho van ons babytje. De echo zag er prima uit, babytje zat net als de andere controles met zijn hoofdje in mijn bekken, zijn rugje in mijn rechterzij en met zijn voetjes in de linkerzij.

Uiteindelijk bleek uit de groeimetingen dat zijn buikje wat achter loopt dan de rest en hebben we een doorverwijzing gekregen voor een extra groeiecho in het ziekenhuis. Ik moet mij  geen zorgen te maken, want het zag er prima uit zei de vk, maar voor de zekerheid willen ze toch een extra echo laten maken. Hmm.. toch wel eng, maar hopen dat het gewoon niks is, zoals de vk zegt...

Na de uitgebreide echo ging ze ook nog inwendig controleren op ontsluiting. Dit voelde even ongemakkelijk aan, maar het was snel weer voorbij. Alles zat gelukkig nog wel 'dicht'. Mochten de klachten verergeren, ik minder acitiviteit van de baby merken, of ik onzeker zijn dan moet ik bellen, want ze willen dit wel in de gaten blijven houden.

Maandag moeten we ook weer terug naar het ziekenhuis en dan krijgen we te horen of ik wel of geen verhoogde waardes heb wat kan duiden op zwangerschapscholestase.

We hebben het ziekenhuiskoffertje nog niet klaar liggen, maar na deze controles en mijn krampen de hele tijd gaan we die deze week klaarzetten. Iedereen vind het spannend, mijn vader vroeg gelijk het adres van het ziekenhuis en mijn moeder kwam nog langs om te kijken hoe het ging. Mijn broertje belde, dacht dat de baby al geboren was haha en mijn broer appte mij nog dat het mega spannend is. En dat is het ook... heel spannend! En toch ook een beetje eng.

Nog 5 weken te gaan, of misschien wat minder...

1111 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Beautifuleyes

    PijSucces meis, voorweeen kunnen idd vervelend aanvoelen, maar als het 'echte' werk begint dan voelt het toch weer héél anders. Indalingsweeen ken ik niet, want de eerste daalde pas in tijdens de bevalling en ook nu lijkt het niet eerder te gaan gebeuren. Wordt voor ons nu héél kortdag dus mocht ik je hier niet meer treffen dan wens ik je alvast héél veel succes en prachtige eerste momenten toe Xx

  • tamaras

    jaja het begint te minderen hihi , dat ukkie nog maar even blijft zitten

  • pebblish

    Spannend, succes!

  • panini

    Jeetje..nu al zulk heftige voorweeën..Tjaah, dan duurt het misschien niet zo heel lang meer. Wel spannend hoor!